Darmowe przeniesienie numeru z Play do innych sieci

"Play oficjalnie rezygnuje z opłaty za przeniesienie numeru z jego sieci do innej. Tym samym klienci odchodzący z Play zaoszczędzą 50 zł.

Naszym zdaniem ta opłata jest sztucznym, nieuzasadnionym haraczem, barierą mającą powstrzymać klientów przed przenoszeniem numeru do innej sieci. Koszty związane z obsługą tego procesu są naszym zdaniem zdecydowanie niższe wręcz symboliczne. Z Play do innych sieci odchodzi miesięcznie około 100 numerów, do Play przenosi swój numer ponad 10 tysięcy osób i liczba ta bardzo miło rośnie - napisał na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik operatora.

Play jest pierwszym operatorem infrastrukturalnym, który rezygnuje z pobierania opłaty za przeniesienie numeru. Od 21. kwietnia z opłaty zrezygnowało MVNO Wirtualnej Polski - WPMobi. Tam jednak powodem wydaje się być fakt kończenia działalności, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Przypomnijmy, że od czerwca, kiedy w życie wejdą zmiany w Prawie Telekomunikacyjnym, żaden operator nie będzie mógł pobierać opłat za przeniesienie numeru."

 

Źródło: www.telepolis.pl
Powrót